`

O MNIE

Fotografuję bo to kocham. Rocznik 84 ubiegłego stulecia.

 

Tytuł Excellence FIAP (EFIAP) nadany przez Fédération Internationale de l’Art Photographique.

 

Członek rzeczywisty Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców z tytułem Artysty Fotografa (AFRP).

 

Założyciel i członek Mieleckiej Grupy Fotograficznej.

 

Swoją przygodę z fotografią zacząłem już w szkole podstawowej, a pierwsze fotografie wykonywałem wówczas poczciwym Zenitem E ze standardowym obiektywem Helios. Jakie to było wspaniałe uczucie gdy czekało się na wywołanie kliszy, by móc zobaczyć efekt swojej pracy. Nie miałem wówczas dostępu ani do studia ani do bardziej profesjonalnego sprzętu, ale nie to było dla mnie najważniejsze. Przeglądając fotografie uznanych autorów starałem się uzyskać podobne efekty domowymi sposobami. Sprawiało mi to ogromną frajdę gdy udawało mi się wykonać zdjęcie podobne do tego o którym rozpisywano się ile to sprzętu przy nim użyto, u mnie w domu, prostymi i nieskomplikowanymi metodami.

 

W swojej twórczości nigdy nie kierowałem się żadnymi wzorcami, robiąc zawsze to co sprawiało mi największą przyjemność i starając się to doprowadzić do wytyczanej swoimi wartościami estetycznymi własnej perfekcji. Bez drogiego specjalistycznego sprzętu, jak najprostszymi metodami… Pewnie stąd moje zamiłowanie do prostoty w fotografii, jednak dopracowanej w najdrobniejszych szczegółach. W obecnych czasach nie sztuką jest przetworzenie kiepskiego zdjęcia w twór graficzny który staje się dziełem sztuki. Ale to już tak nie do końca jest wówczas fotografia, której celem jest jak to się ładnie określa „malowanie światłem”. Bez względu na to czy fotografuję przy użyciu sprzętu analogowego czy cyfrowego, czy wykonuję zdjęcia do własnych projektów, czy też na potrzeby kampanii reklamowych, każde ujęcie staram się dopracować tak, aby później nie musieć poddawać go graficznym modyfikacją. Do moich ulubionych dziedzin fotografii należą akt i portret kobiecy.  Uwielbiam i zbieram stare aparaty (częścią z nich fotografuję).

 

Serdecznie zapraszam do nawiązania współpracy galerie, wydawnictwa i podmioty gospodarcze, jak również osoby zainteresowane pozowaniem.